۱۰ نكته ای كه بهتر است برنامه نویسان PHP در طراحی وبسایت های خود رعایت كنند

سلام.

در این مطلب قصد دارم به چندین نکته که بهتره در طراحی ها و برنامه نویسی هامون رعایت کنیم اشاره کنم. رعایت کردن یا نکردن این موارد مشکل حادی در پروژه شما بوجود نخواهد آورد، لیکن مواردی است که بر اساس تجربه ثابت شده و بکار گیری اون ها میتونه تاثیر بسازیی در نتیجه نهایی داشته باشه. ادامه خواندن “۱۰ نكته ای كه بهتر است برنامه نویسان PHP در طراحی وبسایت های خود رعایت كنند”

تهيه فايل zip از اطلاعات، بوسيله كلاس ZipArchive – PHP

در PHP ، ايجاد يك فايل Zip كار آسونيه، در ورژن های PHP 5.2 به بعد، ميتونيد از كلاس ZipArchive استفاده كنيد،‌و اگه از ورژن های قديمی تر استفاده ميكنيد، PECL zip روی سرورتون نصب كنيد و ازش استفاده كنيد.

ادامه خواندن “تهيه فايل zip از اطلاعات، بوسيله كلاس ZipArchive – PHP”

پشتيبان گيری از پوشه های برنامه بصورت فايل zip با استفاده از اسكريپت PHP

در مطلب قبلی به طريقه “پشتيبان گيری از ديتابيس mysql با استفاده از اسكريپت PHP” اشاره داشتيم.

در اين مطلب طريقه پشتيبان گيری از يه فولدر رو ميگيم،

شما ميتونيد از تركيب اين دو هم استفاده كنيد!!

ادامه خواندن “پشتيبان گيری از پوشه های برنامه بصورت فايل zip با استفاده از اسكريپت PHP”

معماری ام وی سی MVC – Model–View–Controller

MvC مخفف سه کلمه Model View Controller هست . در واقع MVC بر روی معماری های چند لایه ای جهت جداسازی قسمت های مختلف برنامه و به طور دقیق تر جدا کردن بخش ها منطقی برنامه اعم از دیتا ، permission ها ، چک کردن صحت داده ها و …. از لایه Presentation layer یا در واقع همان لایه ای که مستقیما با کاربر نهایی (End user) در ارتباط است ،قرار میگیرد. پس بر اساس توضیحات فوق می توانیم هر یک از بخش های معماری MVC یعنی Model و View و controller را به شکل زیر تعریف کنیم…

ادامه خواندن “معماری ام وی سی MVC – Model–View–Controller”